Korisnik:
Lozinka:

Erasmus+ najveći je program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport te obuhvaća razdoblje od 2014. do 2020. godine. Obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja (opće obrazovanje, visoko obrazovanje, obrazovanje odraslih), osposobljavanja (strukovno obrazovanje i osposobljavanje), mladih i sporta.

Erasmus+ usmjeren je jačanju znanja i vještina te zapošljivosti europskih građana, kao i unaprjeđivanju obrazovanja, osposobljavanja te rada u području mladih i sporta. Posebno je usmjeren povezivanju obrazovanja, osposobljavanja i sektora mladih s poslovnim sektorom, te je otvoren za njihove zajedničke projekte.

Cilj Erasmus + projekta STARS je stvaranje materijala za učenje koji se mogu upotrijebiti za suzbijanje negativnih stereotipa s kojima se naši      učenici svakodnevno susreću.                                                                                                                                                                                                  Naš  projekt nastoji stvoriti nastavna pomagala koja ne samo da pomažu učenicima da se suoče  s predrasudama i stereotipima nego ih i          pokušavaju suzbiti kroz razvijanje ključnih kompetencija što rezultira razvijanjem samopoštovanja.                                                                      Učitelji i učenici  u ovom partnerstvu nastoje stvoriti širok spektar nastavnih materijala koji se bave stereotipima (video, internetske stranice,      tekstovi i IKT sadržaj) koji će zahtijevati od naših učenika primjenu različitih vještina i znanja. To je usmjereno na konsolidaciju i proširenje        kreativnosti, neovisnosti, digitalnih kompetencija, komunikacijskih vještina i suradničkog pristupa rješavanju problema.

U projektu sudjeluju škole iz pet europskih država (Ujedinjeno Kraljevstvo, Finska, Malta, Portugal i Hrvatska).

O stereotipima s partnerima iz Europske unije u Hrvatskoj

Svaka razmjena bazirana je bila na stvaranju materijala za suzbijanje određene vrste stereotipa. Ova zadnja koja se održala u Hrvatskoj, bavila se stereotipima i predrasudama vezanima uz izbjeglice i migracije. Već prvog dana u Kulturnom centru ˝Ivan Rabuzin˝  gošće iz Centra za mirovne studije održale su predavanje i radionicu na tu temu, a također smo jedan dan prisustvovali predavanju stručnjaka iz muzeja Majdane iz Poljske na Festivalu tolerancije u Zagrebu koje se odlično nadovezalo na našu temu. Učenici i učitelji su uz ove edukacijske aktivnosti također imali prilike vidjeti i ljepote naše zemlje. Posjetili smo Varaždin, Trakošćan, Zagreb te naš najstariji i najveći nacionalni park Plitvička jezera čijom ljepotom su naši gosti bili očarani.

Kroz ovaj projekt i suradnju s partnerima iz Europske unije učitelji i učenici su imali mogućnost vidjeti dio Europe i upoznati kulturu i način života u drugim zemljama. Kroz suradnju stekli su nova iskustva, razvili različite vještine i znanja, stvorili širok spektar nastavnih materijala koji se bave stereotipima, a također stekli nova prijateljstva koje su im zasigurno obogatila život.  Od 8. do 12. travnja 2019. Osnovnu školu Novi Marof posjetili su učenici i učitelji s Malte, Finske, Portugala i Engleske te time završili projekt STARS čiji je cilj stvaranja materijala za  suzbijanje negativnih stereotipa s kojima se učenici svakodnevno susreću.

:: opširnije ::

objavio: Josip Beštek  datum: 7. 5. 2019. 09:10
» Arhiva naših vijesti

Album

Trenutno ne postoji niti jedan album.

Poštovani posjetitelji stranice Erasmus + projekta STARS,

Ovdje možete pronaći prezentacije, filmove, crteže, fotografije, crtane filmove, aktivnosti za rad s učenicima, dnevne pripreme i ostale dokumente koje su izrađivali naši učenici i učitelji. smiley smileysmileysmiley

Linkovi na filmove i crtane filmove koje su izradili naši učenici:

« Siječanj 2021 »

Ustanove