Korisnik:
Lozinka:

Erasmus+ projekt SOFT-  satovi likovne kulture putem videokonferencije u međunarodnom okruženju šest zemalja

U sklopu međunarodnog Erasmus+ projekta „SOFT“ kojeg vodi i  koordinira Osnovna škola Novi Marof projektni tim škole organizirao je 9.12.2020. međunarodnu video konferenciju za šest zemalja članica projekta.

„SOFT“ je projekt baziran na novim oblicima poučavana i učenja uz pomoć nove tehnologije i aplikacija. U skladu ciljeva projekta projektni tim organizirao je nastavu  satova likovne kulture u međunarodnom okruženju putem Zoom komunikacijske platforme. Unatrag godinu dana razmjene učenika su odgođene do poboljšanja epidemiološke situacije, no primjenom novih aplikacija i tehnologija nastoji se i dalje provoditi međunarodna suradnja i izobrazba učenika te aktivnosti učenika u izradi novih kreativnih sadržaj.

Tema konferencije su bili najvažniji likovni umjetnici iz šest zemalja sudionica projekta „SOFT“ (Hrvatska, Finska, Litva, Grčka, Rumunjska i Portugal). Konferencija je trajala 150 minuta te je ukupno predstavljeno 18 slavnih slikara od strane naših i inozemnih učenika, a ukupno je putem video veze ukupno bili prisutno 70 sudionika.  Hrvatski učenici su predstavili naša tri velika likovna umjetnika Ivana Rabuzina, Vlahu Bukovca i Edu Murtića te su se još jedanput istaknuli u korištenju računalnih tehnologija, poznavanju stranog jezika i govornim vještinama te tako još jedanput uspješno promovirali Osnovnu školu Novi Marof te grad Novi Marof i njegovog slavnog umjetnika Ivana Rabuzina. U izradi prezentacija sudjelovali su Marko Hrenić, Sanjin Milevčić, Lana Vuković, Jurica Hohšteter , Teo Vukalović, Viktor Štromar, Ivano Ratković, Ana Knežević, Matija Knežević, Lucija Cifrek, Klara Horvat, Julia Đuranec i Lorena Posilović, a prezenterice su bile učenice Lana Vukalović, Ana Knežević te Klara Horvat. Učenike je za konferenciju pripremao učitelj informatike i koordinator projekta Josip Beštek koji je bio i voditelj konferencije uz suradnju učiteljice likovne kulture Ivane Gabričević i učiteljice hrvatskog jezika Katarine Marenčić. Sadržaj videokonferencije je na engleskom jeziku i biti će postavljen na Youtube videokanal te također biti dostupan europskoj obrazovnoj zajednici uz ostale nastavne materijale projekta SOFT na Etwinning platformi.

Tema konferencije: Najvažniji likovni umjetnici iz šest zemalja sudionica projekta „SOFT“ (Hrvatska, Finska, Litva, Grčka, Rumunjska, Portugal).

Zemlje sudionici: Hrvatska, Finska, Litva, Grčka, Rumunjska, Portugal

Organizator: Osnovna škola Novi Mrof (projektni tim SOFT):

Učitelji sudionici: Josip Beštek, Katarina Marenčić, Ivana Gabričević, Zdravko petek, Nevio Cifrek, Anđelko Bošnjak
Tim 1 ( Marko Hrenić, Sanjin Milevčić, Lana Vuković, Jurica Hohšteter) – tema Ivan Rabuzin, prezenterica Lana Vuković
Tim 2  (Teo Vukalović, Viktor Štromar, Ivano Ratković, Ana Knežević, Matija Knežević, Lucija Cifrek) – tema Vlaho Bukovac, prezenterica Ana Knežević
Tim 3  (Klara Horvat, Julia Đuranec, Lorena Posilović) – tema Edo Murtić, prezenterica Klara Horvat.
Voditelj konferencije: Josip Beštek, koordinator

Kratki vremenski tijek konferencije (očekivano maksimalno trajanje 150 min):

Konferencija će početi u 10 sati ujutro, poveznica će biti dostupna na Facebook Messengeru u 9:55, koordinatori moraju proslijediti poveznicu sudionicima iz svojih zemalja.

Konferencija će biti podijeljena u nekoliko sesija:

Sesija broj 1 (40 min):

• Uštimavanje tehničkih pojedinosti za održavanje konferencije, uvođenje svih sudionika u Zoom konferenciju
  • Kratka najava Hrvatskog koordinatora
  • Prezentiranje 3 prezentacije troje Hrvatskih učenika o tri Hrvatska umjetnika

Sesija broj 2 (40 min):

• Kratka najava Finskog koordinatora
  • Prezentiranje 3 prezentacije troje Finskih učenika o tri Finska umjetnika
  • Kratka najava Litavskog koordinatora
  • Prezentiranje 3 prezentacije troje Litavskih učenika o tri Litavska umjetnika

Sesija broj 3 (40 min):

• Kratka najava Grčkog koordinatora