ŠK.GOD.2020./21.

Lidija Dušak, dipl.učiteljica razredne nastave i povijesti

Razredni odjeli: 5.E, 5.R,  6.C, 6.R,  7.C, 7.D,  7.R1, 7.R2, 8.B, 8.R1 i 8.R2.

Povijesna grupa - učenici od 5. do 8.r

Dopunsku nastava - prema potrebi od 5.do.8.r.

Kontakt: lidija.dusak@skole.hr

ŠK.GOD.2019./20.

U veljači 2020.godine smo obilježili Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva radionicama za učenike 6.razreda kroz koje su učili glagoljicu.

Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta obilježili  smo u siječnju 2020.godine s učenicima 8.razreda gledanjem igranog filma "Fannyno putovanje" snimljenoga prema istinitim događajima.

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

U ponedjeljak 18.11.2019.godine prisjetili smo se žrtve Vukovara uz program koji su pripremili učenici 8. razreda. Nakon programa učenici PŠ Remetinec su zapalili svijeće za Vukovar.

,,,

Promicanje istine o Domovinskom ratu

Ove školske godine nastavili smo suradnju sa članovima UDVDR Kluba Petrijanec i Kluba Sračinec u sklopu projekta "Promicanje istine o Domovinskom ratu". Veterani Domovinskog rata održali su zanimljivo predavanje učenicima osmih razreda. Nakon što su odslušali predavanje umirovljenih časnika hrvatske vojske Vladimira Milavca i Franje Mušića te umirovljenog policajca Damira Laljeka, učenici su imali priliku  postavljati pitanja i saznati puno o osobnim iskustvima sudionika Domovinskog rata.

,

Paleolitik - crteži učenika 5.razreda

,

VIKINZI

PROJEKTNA NASTAVA

Učenici 7. i 8. razreda PŠ Remetinec su u srijedu 9. listopada 2019.godine sudjelovali u edukativnom projektu Udruge specijalne jedinice policije „RODA“ Varaždin. Tijekom izvanučioničke nastave razgledavali su izložbu ratnih fotografija, policijske opreme, naoružanja, odora i vozila. Slušali su predavanje sudionika Domovinskog rata, gledali dokumentarni film, te stjecali znanja o povijesti vezanoj uz Domovinski rat i oslobođenje Varaždina.

ŠK.GOD.2018./19.

Kviz o Europskoj uniji

Dan Europe obilježili smo sudjelovanjem učenika 8.razreda u kvizu znanja o Europskoj uniji. Čestitke učenicama 8.a razreda koje su ostvarile najbolji rezultat!

Povijesna grupa - radovi učenika

RATOVI S OSMANLIJAMA (vojnici i oružje)

RIMSKI BOGOVI

GRČKI MITOVI - STRIP

ČUDA STAROG SVIJETA

Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta  smo obilježili

prigodnim programom  i gledanjem filma "Fannyno putovanje" (8.razredi).

PISMA

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara