preskoči na sadržaj

Osnovna škola Novi Marof

 

Erasmus + projekt „Science Outside Featuring Technology“ 1.9.2019. - 1.9.2022.

(kratki sažetak projekta i projektnih aktivnosti do 18.5.2021)

SOFT je projekt zasnovan na novim oblicima nastave i učenja uz pomoć nove tehnologije i aplikacija. Nastojimo kombinirati tehnologiju i učenje u prirodi kako bismo dizajnirali obrazovne nastavne sadržaje za učenje u prirodi tako da se nastava s djecom odvija više izvan škole. Ideja je koristiti IT tehnologiju i aplikacije kako bi nastava bila zanimljivija. Naš fokus je na STEM predmetima, ali razvijamo i nastavne materijale za druge predmete Zemlje sudionice: Hrvatska kao škola koja koordinira projektom, Finska, Litva, Grčka, Rumunjska i Portugal kao škole partneri na projektu.

Ciljevi projekta su:

- izrada priručnika za primjenu metodologije učenja na otvorenom u školskim predmetima

- razvoj inovativnih nastavnih materijala iz STEM područja i drugih predmeta

- podizanje svijesti o važnosti europske kulturne baštine i jačanje osjećaja pripadnosti zajedničkom europskom prostoru kroz obrazovanje

Što se tiče ciljeva projekta, s djecom provodimo aktivnosti od samog početka projekta i pokušavamo osmisliti što više nastavnih sadržaja različitih predmeta koje postavljamo na Etwinning platformu kako bi ih učitelji na međunarodnoj razini mogli primijeniti u nastavi . Do sada je stvoreno na desetke zanimljivih nastavnih sadržaja iz umjetničke kulture, povijesti, zemljopisa, matematike, a do kraja projekta studenti će stvoriti dodatne nastavne sadržaje za učenje u prirodi iz IT-a, fizike, biologije, kemije, engleskog jezika, sporta i religija. . Krajnji je cilj stvoriti metodički priručnik za učenje u prirodi uz pomoć tehnologije.

Tijekom projekta uspjeli smo realizirati kratkotrajnu razmjenu učenika u gradu Riihimäki u Finskoj, a ugostila nas je osnovna škola Harjunrinteen koulu gdje su učenici koristeći tehnologiju učili sadržaje iz povijesti i likovnog  u prirodi.

Nakon razmjene u Finskoj uslijedilo je pandemijsko razdoblje u kojem smo produžili trajanje projekta na godinu dana do 1. rujna 2022. godine i koje smo obilježili planiranjem i realizacijom dvaju glavnih događaja putem web alata i video konferencija. Za svaki događaj koordinatori projekta planirali su aktivnosti s djecom nekoliko mjeseci unaprijed u suradnji s ostalim predmetnim nastavnicima u svakoj od partnerskih zemalja.

 

9.12.2020. U skladu s ciljevima projekta, projektni tim organizirao je nastavu nastave umjetnosti u međunarodnom okruženju putem komunikacijske platforme Zoom. Tema konferencije bili su najvažniji umjetnici iz šest zemalja koji su sudjelovali u projektu "SOFT". Konferencija je trajala 150 minuta, a studenti su pod stručnim vodstvom koordinatora i ostalih učitelja članova projektnog tima predstavili 18 poznatih slikara iz zemalja članica projekta. Ukupno 60 sudionika bilo je prisutno putem video veze. Sadržaj videokonferencije dostupan je europskoj obrazovnoj zajednici zajedno s ostalim nastavnim materijalima projekta „SOFT“ na platformi Etwinning.

26.3.2021. Međunarodni projektni tim organizirao je Međunarodno geografsko natjecanje za učenike šest škola zemalja članica projekta

Natjecanje iz geografije u međunarodnom okruženju organizirano je pomoću interaktivne aplikacije Kahoot za igranje kvizova i koordinaciju kviz aktivnosti putem komunikacijske platforme Zoom.

Međunarodnom natjecanju prethodila su školska natjecanja u šest škola zemalja članica projekta, gdje smo među najboljim učenicima pojedinih škola i članovima SOFT projekta dobili predstavnike u međunarodnom kvizu na kojem su sudjelovala 24 najbolja učenika iz šest škola u pojedincima i timu natjecanja.

U zanimljivoj i napetoj konkurenciji ekipno prvo mjesto osvojili su učenici iz Rumunjske, drugo mjesto iz Hrvatske, treće iz Litve, a slijedili su učenici iz Grčke, Finske i Portugala. Pojedinačno su prva dva mjesta osvojili učenici iz Rumunjske, a treće učenik iz Hrvatske

Koordinatori projekta „SOFT dizajnirali su koncept natjecanja. Učenici pojedinih škola pod vodstvom učitelja zemljopisa dizajnirali su pitanja na školskoj razini, a učitelji geografije pitanja na međunarodnoj razini. Priprema učenika za natjecanje u svakoj zemlji odvijala se pod vodstvom koordinatora projekta i učitelja geografije.

U proteklih godinu dana međunarodne razmjene studenata odgođene su sve dok se epidemiološka situacija ne popravi, ali primjenom novih aplikacija i tehnologija i dalje se čine napori na provedbi međunarodne suradnje, izobrazbi učenika te provedbi projektnih aktivnosti.


RASPORED POČETKA I KRAJA NASTAVNOG DANA

 

  RASPORED ZVONA

       šk. god. 2024./2025.

            NOVO

    

 

            NOVO    

NIŽI RAZREDI

1. 8:00 do 8:45

DORUČAK (10 minuta)

2. 8.55 - 9.40

3. 9.45 - 10.30

REKREACIJSKA PAUZA- 10 MIN

4. 10:40 - 11:25

RUČAK = 20 minuta

5. 11:45 - 12:30

6. 12.35 - 13.20

7. 13.25 - 14. 10

______________

VIŠI RAZREDI

1. 8:00 - 8:45

2. 8:50 - 9:35

DORUČAK = 10 MINUTA

3. 9:45 - 10:30

REKREACIJSKA PAUZA- 10 MIN

4. 10:40 - 11.25

5. 11.30 - 12.15

RUČAK = 20 minuta

6. 12.35 - 13.20

7. 13:25 - 14.10

8. 14.15 - 15.00

 

Upis u srednju školu

Dragi učenici i roditelji učenika osmog razreda!

U privitku se nalaze poveznice na  informacije uz upis u prvi razred srednje škole:

Viber info-kanala za kandidate i roditelje/skrbnike. Podatke za priključivanje info-kanalu možete pronaći na https://srednje.e-upisi.hr pod karticom Pomoć i podrška

 "JEDINSTVENI POPIS ZDRAVSTVENIH ZAHTJEVA SREDNJOŠKOLSKIH OBRAZOVNIH PROGRAMA U SVRHU UPISA U I. RAZRED SREDNJE ŠKOLE​"

ODLUKU O UPISU UČENIKA U I. RAZRED SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2024./2025.

 FINANCIRANJE TROŠKOVA LIJEČNIČKIH PREGLEDA ZA DEFICITARNA ZANIMANJA - UPIS 2024./2025.

Za roditelje i učenike
PRIMANJE RODITELJA

Centar izvrsnosti

Oglasna ploča
Korisni linkovi



CMS za škole logo
Osnovna škola Novi Marof / Zagorska 23, HR-42220 Novi Marof / os-novi-marof.skole.hr / ured@os-novi-marof.skole.hr
preskoči na navigaciju