Korisnik:
Lozinka:
BIOLOGIJA

Za uspješno sudjelovanje u nastavi biologije tijekom nastavne godine 2020./2021. potreban je sljedeći pribor:

- bilježnica sa crtama za zapisivanje organizatora učenja (poželjno je istu bilježnicu koristiti i u 7. i u 8. razredu jer se teme nadovezuju i povremeno treba ponoviti prethodno gradivo kako bi se mogle savladavati nove teme).

- pribor za pisanje (olovka, gumica), crtanje (ravnalo, drvene bojice) - VAŽNO! Kako zbog epidemioloških mjera učenici ne mogu međusobno posuđivati pribor, važno je da svaki učenik ima svoju pernicu sa navedenim priborom svaki sat biologije!

- plastelin, škare i ljepilo prema potrebi i dogovoru

7. razred:

Biologija 7 - udžbenik biologije s dodatnim digitalnim sadržajima u 7. razredu osnovne škole (Damir Bendelja, Žaklin Lukša, Renata Roščak, Emica Orešković, Monika Pavić, Nataša Pongrac) Izdavač: Školska knjiga (dobiva se u školi prvi nastavni dan, vraća se  na kraju nastavne godine)

Biologija 7 - radna bilježnica za biologiju u 7. razredu osnovne škole (Damir Bendelja, Žaklin Lukša, Renata Roščak, Emica Orešković, Monika Pavić, Nataša Pongrac) Izdavač: Školska knjiga (kupuju roditelji)

8. razred:

Biologija 8 - udžbenik biologije s dodatnim digitalnim sadržajima u osmom razredu osnovne škole (Damir Bendelja, Žaklin Lukša, Emica Orešković, Monika Pavić, Nataša Pongrac, Renata Roščak) Izdavač: Školska knjiga (dobiva se u školi prvi nastavni dan, vraća se  na kraju nastavne godine)

Biologija 8 - radna bilježnica za biologiju u osmom razredu osnovne škole (Damir Bendelja, Žaklin Lukša, Emica Orešković, Monika Pavić, Nataša Pongrac, Renata Roščak) Izdavač: Školska knjiga (kupuju roditelji)

Nastava biologije od 30. studenog održavati će se preko platforme Teams u realnom vremenu te su učenici dužni biti online u vrijeme trajanja sata biologije prema važećem rasporedu sati. Očekuje se njihovo uključivanje u sastanak i sudjelovanje u radu koristeći slušalice i mikrofon.

Učenici i njihovi roditelji koji su zainteresirani za ovo znanstveno područje mogu pratiti vijesti iz svijeta biologije na sljedećim zanimljivim internetskim stranicama:

Biologija.com.hr - WWF - Priroda Hrvatske - Springalive  - Priroda i biljke

Znanost.com - ZdravljePLIVAzdravlje - Kraneamus