Korisnik:
Lozinka:

Naziv projekta:

Energetska obnova zgrade Područne škole Podevčevo na adresi Podevčevo 87, Novi Marof; KK.04.2.1.04.0522

Nositelj projekta:

Kratki opis projekta:

Energetskom obnovom zgrade javnog sektora u kojoj se odvija odgojno-obrazovna djelatnost Osnovne škole Novi Marof odnosno Područne škole Podevčevo doprinijet će se smanjenju primarne potrošnje energije za grijanje na godišnjoj razini za za 93,50%, kao i smanjenje emisije CO2 za 94,30% u odnosu na situaciju prije provedenih mjera energetske obnove. Unaprijedit će se postojeći kapaciteti za korištenje OIE-a kroz postavu fotonaponske elektrane snage 5 kW na krovu te ugradnju dizalice topline. Aktivnostima promocije i vidljivosti podići će se svijest korisnika zgrade Područne škole Podevčevo i opće javnosti o efikasnijem korištenju energije i korisnosti povećanja energetske učinkovitosti.

Ciljevi i očekivani rezultati:

Projekt se provodi sukladno Operativnom programu Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020., Prioritetnoj osi 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije, Investicijskom prioritetu 4c Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenja OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, i u stambenom sektoru, te Specifičnom cilju 4c1 Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora. Projekt pridonosi ostvarenju ciljeva Direktive o energetskoj učinkovitosti (2012/27/EU), Dugoročne strategije za poticanje ulaganja u obnovu nacionalnog fonda zgrada Republike Hrvatske i Trećeg Nacionalnog akcijskog plana energetske učinkovitosti. Obnovom energetske funkcionalne cjeline(ETC-a) projektirana je ušteda toplinske energije za grijanje (QH,nd) nakon provedbe projekta od 50,40%.

Projektirana ušteda toplinske energije zadovoljava sektorski specifični kriterij prihvatljivosti definiran Pozivom ref.br.KK.04.2.1.04, a to je ušteda energije za grijanje / hlađenje na godišnjoj razini (kWh/god) od najmanje 50% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje / hlađenje prije provedbe projekta (QH,nd).

Aktivnosti projekta uključuju:

• izrada glavnog projekta energetske obnove s pripadajućim elaboratima
  • energetsku obnovu zgrade PŠ Podevčevo
  • stručni nadzor građenja,
  • usluga koordinatora zaštite na radu tijekom građenja,
  • energetski pregled zgrade, izradu izvješća o energetskom pregledu zgrade i energetskog certifikata nakon provedene energetske obnove,
  • upravljanje projektom i administraciju,
  • promidžbu i vidljivost projekta.

Ukupna vrijednost projekta:

Procijenjena ukupna vrijednost projekta iznosi 892.561,13 HRK. Od toga 486.750,51 HRK,  sufinancira Europski fond za regionalni razvoj kroz Operativni program Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020., Prioritetnu os 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije.

Razdoblje provedbe projekta:

Ukupno trajanje projekta je 22 mjeseca.

Kontakt osoba za više informacija: Anđelko Bošnjak, ravnatelj OŠ Novi Marof

« Siječanj 2021 »