> Natjecanja  > Školska

Međuoćinska i međugradska smotra i susret LiDraNo 2012. za područje Novi Marof

Autor: Darinka Smoljanec, 2. 2. 2012.

Međuoćinska i međugradska smotra i susret literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva učenika osnovnih škola LiDraNo 2012. za područje Novi Marof održana je 31. siječnja 2012. godine u Kulturnom centru Ivan Rabuzin Novi Marof.

Na  Smotri su sudjelovala  102 učenika i  iz  šest osnovnih škola i to OŠ Novi Marof, kao domaćin smotre, OŠ Svibovec, OŠ Ljubeščica, OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice, OŠ Breznički Hum i OŠ Visoko.

.

U kategoriji literarnog stvaralaštva predstavilo se 19 učenika iz  OŠ Novi Marof, OŠ Ljubeščica, OŠ Svibovec i OŠ Breznički Hum pod vodstvom sedam voditelja.

Stručno prosudbeno povjerenstvo u sastavu Nevenka Zorko - OŠ Trnovec,  Veronika Čavlek - OŠ Kneginec i Magdalena Njegovec - OŠ " Vladimir Nazor" Sveti Ilija odabralo šest koje će nas predstavljeti na županijskoj smotri. Odabrana su dva rada iz OŠ Ljubeščica, dva rada iz OŠ Novi Marof te po jedan rad iz OŠ Svibovec i Breznički Hum.

U kategoriji novinarskog stvralaštva sedam učenika iz  OŠ Novi Marof, OŠ Ljubeščica i OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice predstavilo se samostalnim novinarskim radovima, dvoje u učenika iz OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice radio emisijom i četvero učenika iz OŠ Breznički Hum televizijskom reportažom.

Stručno prosudbeno povjerenstvo u sastavu Božena Bajić - OŠ Trnovec, Gordana Šimunec - OŠ "Vladimir Nazor" Sveti Ilija/Beletinec, Kristina Jug - OŠ "Petar Zrinski" Jalžabet odabralo je za županijski susret tri samostalna novinarska rada iz OŠ Novi Marof i jedan iz OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice. Predložene su i radijska emisija i televizijska reportaža.

U kategoriji dramskog stvaralaštva izvedeno je šest pojedinačnih scenskih nastupa, od koji je Stručno prosudbeno povjerenstvo u sastavu Renata Eldan - OŠ Šemovec, Suzana Đurasek - OŠ Beletinec i Tamara Hojnik - OŠ Kneginec Gornji odabralo dva kazivanja poezije ( OŠ Novi Marof -PŠ Mađarevo i OŠ Svibovec ) i jedan monolog ( OŠ Ljubeščica ).

Od ukupno osam skupnih nastupa odabrane su tri dramsko-scenske igre, po jedna iz OŠ Novi Marof, OŠ Svibovec i OŠ Visoko.

Priloženi dokumenti:
Elementi i kriteriji upisa.docx