> Predmeti  > Biologija
BIOLOGIJA

Za uspješno sudjelovanje u nastavi biologije tijekom nastavne godine 2020./2021. potreban je sljedeći pribor:

- bilježnica sa crtama za zapisivanje organizatora učenja (poželjno je istu bilježnicu koristiti i u 7. i u 8. razredu jer se teme nadovezuju i povremeno treba ponoviti prethodno gradivo kako bi se mogle savladavati nove teme).

- pribor za pisanje (olovka, gumica), crtanje (ravnalo, drvene bojice) - VAŽNO! Kako zbog epidemioloških mjera učenici ne mogu međusobno posuđivati pribor, važno je da svaki učenik ima svoju pernicu sa navedenim priborom svaki sat biologije!

- plastelin, škare i ljepilo prema potrebi i dogovoru

7. razred:

Biologija 7 - udžbenik biologije s dodatnim digitalnim sadržajima u 7. razredu osnovne škole (Damir Bendelja, Žaklin Lukša, Renata Roščak, Emica Orešković, Monika Pavić, Nataša Pongrac) Izdavač: Školska knjiga (dobiva se u školi prvi nastavni dan, vraća se  na kraju nastavne godine)

Biologija 7 - radna bilježnica za biologiju u 7. razredu osnovne škole (Damir Bendelja, Žaklin Lukša, Renata Roščak, Emica Orešković, Monika Pavić, Nataša Pongrac) Izdavač: Školska knjiga (kupuju roditelji)

8. razred:

Biologija 8 - udžbenik biologije s dodatnim digitalnim sadržajima u osmom razredu osnovne škole (Damir Bendelja, Žaklin Lukša, Emica Orešković, Monika Pavić, Nataša Pongrac, Renata Roščak) Izdavač: Školska knjiga (dobiva se u školi prvi nastavni dan, vraća se  na kraju nastavne godine)

Biologija 8 - radna bilježnica za biologiju u osmom razredu osnovne škole (Damir Bendelja, Žaklin Lukša, Emica Orešković, Monika Pavić, Nataša Pongrac, Renata Roščak) Izdavač: Školska knjiga (kupuju roditelji)

21. do 25. rujan

Uputa za samostalni rad učenika sedmih razreda koji nisu donijeli plastelin na nastavu ili nisu stigli dovršiti rad do kraja.

Gotovi rad donijeti na sat biologije u tjednu od 28. rujna do 2. listopada.

Učenici i njihovi roditelji koji su zainteresirani za ovo znanstveno područje mogu pratiti vijesti iz svijeta biologije na sljedećim zanimljivim internetskim stranicama:

Biologija.com.hr - WWF - Priroda Hrvatske - Springalive  - Priroda i biljke

Znanost.com - ZdravljePLIVAzdravlje - Kraneamus