Prijave za upis u 1. razred osnovne škole

za školsku godinu 2024./2025.

Poštovani roditelji/skrbnici!

Donesena je odluka da se ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole na razini Varaždinske županije provode elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole.

Dana 22. veljače 2024.g.otvaraju se prijave za redovan upis u prvi razred osnovne škole. Roditelji su obvezni preko poveznice   https://osnovne.e-upisi.hr/  podnijeti prijavu za upis svog djeteta u prvi razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine. U sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi se preko portala e-Građani.

Prijave za upis djece s već utvrđenim teškoćama su otvorene  ranije, od 1. veljače 2024.g. do  31. ožujka 2024.g.

Roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti u utorak, 27. veljače 2024. na broj telefona 099 28 59 235 radi dolaska u matičnu školu Novi Marof gdje će se  prijava za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.

Sve ostale informacije bit će pravovremeno objavljene na mrežnim stranicama škole.

OBAVIJEST upis u prvi razred.pdf

Susret i smotra LiDraNo 2013. za područje Novi Marof

Autor: Darinka Smoljanec, 31. 1. 2013.

U srijedu, 30. siječnja. 2013. godine, održana je Međugradska i međuopćinska smotra i susret novinarskog, literarnog i dramsko - scenskog stvaralaštva LiDraNo 2013.  učenika osnovnih škola  za područje Novi Marof u Kulturnom centru Ivan Rabuzin u Novom Marofu.

_______________________________________________________________________

Sudjelovalo je ukupno 104  učenika iz sedam škola: Osnovne škole Novi Marof, Osnovne škole Ljubešćica, Osnovne škole Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice, Osnovne škole Svibovec, Osnovne škole Visoko i Osnovne škole Breznički Hum. Učenike jepripremalo i vodilo 16 učitelja mentora ( učitelji hrvatskog jezika i razredne nastave )  iz spomenutih škola

U području literarnog stvaralaštva stručno prosudbeno povjerenstvo odabralo je za županijski susret šest od dvanaest pristiglih radova. To su dva rada učenika 6. i 8. razreda Osnovne škole Ljubešćica, dva rada učenika 7. i 8. razreda Osnovne škole Novi Marof te po jedan rad učenice 8. razreda  Osnovne škole Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice i  Osnovne škole Breznički Hum.

U području novinarskog stvaralaštva stručno prosudbeno povjerenstvo odabralo je za županijski susret pet od osam pristiglih radova. To su dva rada učenica 5. i 8. razreda Osnovne škole Ljubešćica, dva rada učenica 7. i 8. razreda Osnovne škole Novi Marof te  jedan rad učenice 7. razreda Osnovne škole Breznički Hum.

U području dramsko - scenskog stvaralaštva stručno prosudbeno povjerenstvo odgledalo je deset pojedinačnih scenskih nastupa i deset skupnih scenskih nastupa.

Od pojedinačnih scenskih nastupa za županijsku smotru odabrana su tri nastupa: jedan učenika 7. razreda Osnovne škole Ljubešćica, jedan učenice 1. razreda Osnovne škole Novi Marof te jedan rad učenika 8. razreda Osnovne škole Visoko.

Odskupnih scenskih nastupa za županijsku smotru odabrana sutakođer tri nastupa: dramsko - scenska igra učenika 1. razreda OŠ Osnovne škole Novi Marof Područne škole Remetinec, dramsko - scenska igra učenika 5. razreda OŠ Osnovne škole Novi Marof i dramsko - scenska igra učenika 5., 6., 8.  razreda Osnovne škole Breznički Hum.

Imena izvođača i njihovih mentora te naslove radova objavit ćemo nakon završetka županijske smotre i susreta u cilju njihove regularnosti.