POŠTOVANI RODITELJI I SVI DOBRONAMJERNI ZNATIŽELJNICI!

DOBRODOŠLI NA WEB STRANICU 1. i 2. r. PŠ  MAĐAREVO u šk.god. 2015/2016.

"JEDNOM PRIJATELJI - ZAUVIJEK PRIJATELJI"

Brojno stanje  u 1.r.-  4 učenika, od toga 3 Štrumfa i 1 Štrumfeta.cheeky

u 2. r. - 5 učenika, od toga 3 viteza i 2 princeze.wink

Kormilar na pučini znanja - moja malenkost, učiteljica Gordana Ratković, e-mail: gordana.ratkovic@skole.hr

Informacije za roditelje i individualni razgovori: ponedjeljkom, 4.šk.sat (10.50 - 11.35)

NAPOMENA:

Za roditelje koji nisu u mogućnosti dolaziti u prijepodnevnoj smjeni, mogu se informirati svake posljednje srijede u mjesecu u vremenu od 17 do 18 h. Molim da prethodno najavite svoj dolazak. Hvala.

OBAVIJESTI:                                                                         mail

Poštovani roditelji!

Učiteljica Gordana

enlightened

Ukoliko ste u mogućnosti uplatiti novčana sredstva za teško bolesnog Matea, možete to učiniti uplatom na broj računa otvorenog kod Zagrebačke banke:

HR 4523600003116274037 , za Matea Mavrića.

Učiteljica Gordana.

enlightened

CIJENA ŠK. KUHINJE ZA  SVIBANJ -   120  kn,    MLIJEČNI OBROK -  40 kn

Ove godine na našoj stranici, osim zanimljivosti i raznih obavijesti o tekućim događanjima u školi, moći ćete se informirati o detaljima terenske nastave, te o provedbi istih tijekom godine.

OKVIRNI VREMENIK pisanih provjera možete pronaći u rubrici BILJEŠKE za pisane provjere, u e dnevniku. Riječ "okvirni" je važna jer ona označava planirane datume kada bi se pisane provjere trebale raditi, ali samo ukoliko nije bilo problema u redovitom savladavanju gradiva kod većine učenika ili nije došlo do neplaniranih okolnosti koje ne možemo predvidjeti (npr.loše vrijeme zimi zbog čega bi se morala odgoditi nastava i sl.).

Točne datume provjera moći ćete vidjeti ovdje, na početku svakog tekućeg mjeseca kao i do sada. Sadržaje DOP-a, DOD-a,INE i TERENSKE NASTAVE možete pronaći u KURIKULUMU na stranicama škole.

RASPORED SATI  za A smjenu  i B smjenu je isti

RASPORED SATI ZA 1. i 2. M

PON UTO  SRI ČET PET
1.    MAT    HRV1 / NJEM2 MAT ENG1/HRV2     HRV
2. HRV GK1 / NJEM2 HRV ENG1/GK2 PID
3. SRO MAT PID MAT TZK
4. VJE HRV 2 TZK TZK LK
5.

VJE

DOP 2

DOD / DOP1

HRV1 INA

VREMENIK PISANIH PROVJERA - PRVI RAZRED -  travanj

HRVATSKI:

12. 5. Animirani film: listić- provjera, medijska kultura

31. 5. Obrađena pisana slova abecede  7. ispit - provjera

POPIS LEKTIRE ZA 2. POLUGODIŠTE:

1. mjesec - Pale sam na svijetu, JENS SIGSGAARD

2. mjesec - Kako sanjaju stvari, SUNČANA ŠKRINJARIĆ

3. mjesec - Tri medvjeda i gitara, LJUDEVIT BAUER

4. mjesec - Plesna haljina žutog maslačka, SUNČANA ŠKRINJARIĆ

5.mjesec - Ježeva kućica, BRANKO ĆOPIĆ

MATEMATIKA:

23. 5. Zbrajanje i oduzimanje(7+5, 12 - 5, 15 - 10, 18 - 12)  - 8. ispit

PRIRODA I DRUŠTVO:

27.5.  Osobna čistoća, Zdravlje,-  7. ispit - provjera

ENGLESKI JEZIK:

VREMENIK PISANIH PROVJERA - DRUGI RAZRED - travanj

HRVATSKI JEZIK:

12. 5.    Stvaralačko pisanje: Opis lika  - Moja mama

11. 5.   Veliko početno slovo u imenima naseljenih mjesta - 8.ispit

31. 5.   Imenice - 9.ispit

POPIS LEKTIRE ZA 2. POLUGODIŠTE:

1. mjesec - Poštarska bajka, KAREL ČAPEK

2. mjesec - Grga Čvarak, RATKO ZVRKO

3. mjesec - Stanari u slonu, DUBRAVKO HORVATIĆ

4. mjesec - Pismo iz Zelengrada, NEVENKA VIDEK

5.mjesec - Sretan cvrčak,NADA ZIDAR - BOGADI

Napomena: -pročitanu lektiru donijeti najkasnije do kraja mjeseca

- pisana provjera u obliku listića, osim POŠTARSKE BAJKE, bit će još samo iz lektire PISMO IZ                                              ZELENGRADA (ostale lektire pišu u pisanku i provjeravaju se usmeno)

MATEMATIKA:

11. 5.  Množenje i dijeljenje - 6. ispit - provjera

30. 5.  Parni i neparni brojevi, Redosljed izvođenja računskih radnji - 7. ispit - provjera

PRIRODA I DRUŠTVO:

27. 5.  Dijete, Zdravlje, Zdravstvene ustanove  - 7. ispit

NJEMAČKI:

RAZREDNA ZBIVANJA TIJEKOM ŠKOLSKE GODINE

NIKOLIN ROĐENDAN

Još jedan slavljenik i to ne bilo kakav, malo živo srebro. Sretan rođendan, nogometašu!

POSJET PROMETNE PATROLE, 15.9. 2015.

Iako nas je svake godine sve manje u 1.r. to nije razlog da nas ne bi posjetili djelatnici PU Novi Marof sa svrhom informiranja učenika o sigurnosti u prometu. Predavanju su prisustvovali i učenici 2.r. kojima je ovo bilo „ponavljanje gradiva“ od prošle godine. A pošto svi sve znaju, policajci nisu trebali objašnjavati ono što i vrapci već pjevaju na granama. Na odlasku, podijelili su prvašićima prsluke i fotkali se za uspomenu.

MATEOV ROĐENDAN

Škola je tek počela, a već smo dobili priliku za slavlje. U dobrom raspoloženju sve je ljepše. Oni koji nas ne znaju, pomislili bi da smo svi jedan razred. Doduše, u jednoj učionici jesmo, ali naši prvašići brzo su se uklopili među drugaše i sad smo svi kao jedan. Zar se to  ne vidi?! Našem slavljeniku Mateu - SRETAN ROĐENDAAAAN!!!

MARTIN ROĐENDAN- 9. listopad

Zaredali se rođendani i baš nam je slatko. Još kad je "torta" prepuna iznenađenja...kud ćeš bolje? Nije da su djeca željna slatkiša, ali ipak im je teško odoljeti. Marta, izljubili te jesmo, a sad navali narode !!! SRETAN ROĐENDAN, MARTA!

Upisi u srednju školu

Dragi učenici i roditelji učenika osmog razreda u privitku se nalaze poveznice na  informacije uz upis u prvi razred srednje škole.

« Rujan 2011 »